У багатьох будинках міста Львова немає систем рециркуляції води (рівномірність проходження потоку води по трубах) й мешканці сплачують за гарячу воду більше, ніж її використовують. Тому Львівське обласне територіальне відділення АМКУ зобов’язало ЛМКП «Львівтеплоенерго» розробити методику перерахунку її вартості. Про це 29 липня на прес-конференції повідомила начальник першого відділу досліджень та розслідувань ЛОТВ АМКУ Тетяна Мельник.
З її слів, гаряча вода йде від котельні до будинку, а далі до квартири. Якщо у будинку є насос, то коли мешканець відкриває кран з гарячою водою, майже одразу тече тепла вода. А якщо такого насоса немає, то споживач дуже довго випускає з крана холодну воду, але лічильник в той час рахує цю воду як гарячу.
«Це призводить до того, що у каналізацію виливається багато невикористаної води, а люди платять за неї за тарифом гарячої. Ми зобов’язали «Львівтеплоенерго» розробити методику обчислення втрат води», – повідомила Мельник.
За її словами, мешканці окремих будинків міста Львова, в яких відсутні насоси, зверталися до ЛКП із вимогою проведення перерахунків.
«Встановлено, що якщо гаряча вода у квартирі включається один раз на добу, то зменшення вартості оплати становить 4,9%, якщо два рази – на 9,8%», – повідомила Мельник.
Вона додала, що переплачених коштів за зайво витрачену «гарячу воду» у Львові ніхто не рахує, адже перерахунок здійснюється лише за заявою мешканців до ЛКП.
«Фактично насоси повинні бути на балансі ЛКП, адже вони є власністю балансоутримувача, а «Львівтеплоенерго» може і не знати, чи в окремо взятому будинку є насос чи його немає», – сказала Мельник і додала: «Але ми усі знаємо, що ЛКП зацікавлені, щоб мешканці спожили якнайбільшу кількість комунальних послуг, тому як ЛКП, так і «Львівтеплоенерго» вигідно нараховувати плату за неотримані послуги».
|