Середа, 23.07.2025, 00:31
Вітаю Вас Гість | RSS

"Податковий кодекс Азарова-Тігіпка (КАТ) є викликом для українських підприємців..." - Меморандум незалежного обговорення Податкового кодексу від Фронту Змін
Горизонтальное меню с использованием CSS
Відео тижня

Дайджест новин
У Львові студенти вийдуть на Всеукраїнську акцію протесту проти комерціалізації освіти
Стрий протестує проти проекту нового Податкового кодексу
Центр громадської адвокатури дав висновки проекту закону України "Про Лобіювання"
Сьогодні о 19.00 год. відбудеться голосування за затвердження списків кандидатів в депутати до Львівської міськради.
У виборчих бюлетенях Львівщини лідируватиме Партія регіонів
СБУ “порадила” історику, який вивчає діяльність УПА, подумати про сім’ю
Експерти УЄФА позитивно оцінили хід будівельних робіт на новому стадіоні у Львові - Губицький
Депутати Львівщини висловили недовіру Василеві Горбалю
Із депутатів в мери: Тягнибок підсиджує Садового
Села Львівщини співпрацюють з ООН

Погода
Погода в Львові

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Політична криза в Україні: причини,

Чи існує життя після кризи?

Гавура Ніна Володимирівна

Запорізький національний університет

м. Запоріжжя

 

Замість пошуку винних українським лідерам треба зосередитися на тому, як зробити Україну сильнішої та стабільнішою після кризи.

Щоб знайти напрями подальшого розвитку, треба для початку проаналізувати передумови такої тяжкої економічної ситуації.

До цього часу економічне зростання у нашій державі було пов’язане насамперед з економічним бумом в інших країнах світу.

50 % експорту – це чорна металургія та хімічна промисловість. Прибутки від цих сфер економіки фінансово підтримували внутрішній ринок, що супроводжувалося доступністю кредитів і підвищенням цін на нерухомість.

Прямі іноземні інвестиції в Україну були спрямовані у фінансовий сектор, сферу нерухомості  і торгівлю, звідси фінансовий бум заснований насамперед входженням іноземних банків на ринок. І замість того, щоб користуючись цими інвестиціями, орієнтуючись на свої конкурентні переваги, проводити широкомасштабний перегляд економіки і приділити увагу тим секторам, де більше доданої вартості, всі ці роки Україна досягала економічного зростання тільки завдяки вигоді від світових тенденцій, таких як: високі ціни на сировину, доступність дешевого капіталу, а також вкладання іноземних інвестицій у ринки, що розвиваються. На сьогодні Україна це втратила, а звідси виникла економічна криза.

Але будь-яка криза приносить й нові можливості. Можна найти новий базис української економіки, який був би менш залежним від світових коливань. Існують галузі, які можна зробити фундаментом української економіки  - високі технології та біотехнології, оновлене сільське господарство, альтернативна енергетика, автомобілебудування 21 століття. У нашій країні є ґрунт для розвитку цих сфер, а саме: талановиті вчені, плодючий чорнозем, автомобілебудівна промисловість...

Уряд України повинен не захищати галузі, які під загрозою, а сконцентруватися на створенні сприятливих  умов для появи нових компаній і інновацій, а для цього необхідно зосередитися на скороченні бюрократичних перепонів і адміністративного тиску на бізнес. Зміна регуляторної політики є ефективним та економним інструментом держави в часи кризи.

И для тих компаній, які працюють в Україні, и для тих, хто там ще не працює, сьогодні добрий час інвестувати в країну, адже активи стали набагато дешевше. Тому задача українських політиків – забезпечити середу для використання усіх можливостей економіки і її трансформації.

Завжди вигідніше інвестувати в гнучкість ринку праці, аніж в штучну підтримку бізнесу.

Конкуренти України вийдуть з кризи набагато сильнішими. Чи зможе Україна вижити і стати набагато сильніше порівняно з ними – це залежить лише від  дій її лідерів і мудрої політики.

Категорія: Політична криза в Україні: причини, | Додав: Bogdan (21.03.2009) | Автор: Гавура Ніна Володимирівна E W
Переглядів: 849 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 7
23.03.2009
7. Гавура Ніна (Ніна) [Материал]
Я не хотіла, Вас, образити, Богдане )
Україні треба трансформувати промисловість на нові умови...Бо світ змінюється, і з кризи він вийде зовсім новим, з новими пріорітетами. Ось на це треба орієнтуватися вже сьогодні.
Гліб Юрійович, у Вас дуже доречні запитання. Щодо першого то той, хто шукає, той завжди знайде... :-)
Щодо другого, то металургію треба випускати для внутрішнього ринку... Також метал потрібен для будівництва конструкцій альтернативних джерел енергії, таких як: спеціальних вітряків, сонячних батарей і т.д. А також металургія потрібна для машинобудування майбутнього. Тому я думаю металурги не залишаться юез роботи.

22.03.2009
6. Гліб Юрійович Мінаєв (Гліб_Мінаєв) [Материал]
Quote (Гавура Ніна)
50 % експорту – це чорна металургія та хімічна промисловість.

Ніна Володимірівна, ці інші наведені дані з сайту Держкомстату? Якщо так, то, можливо, варто наводити посилання? Бо я, наприклад, почав шукати ці дані - так не так і легко їх знайти, оскільки там багато і інших документів наведено...

Quote (Гавура Ніна)
Уряд України повинен не захищати галузі, які під загрозою, а сконцентруватися на створенні сприятливих умов для появи нових компаній і інновацій.

В цілому повністю згоден, але куди подіти людей з металургійних підприємств, допоки буде формуватися нові високотехнологічні галузі?

22.03.2009
5. Богдан Онисько (Bogdan) [Материал]
Я не настільки старий щоб мене Паном називати ) А переобладнювати в час кризи на мій погляд не те що нема сенсу, навпаки це є необхідністю тому що з кризи без модернізації ці підприємства мають шанс вийти лише одним методом - банкрутством!!! А зараз під шумок кризи можна взяти під державні гарантії дешеві кредити і вийти через рік два з тієї кризи на зовсім новому рівні організації виробництва.

22.03.2009
4. Гавура Ніна (Ніна) [Материал]
Шановна Дар’я! я не експерт (поки що), щоб робити такі далекоглядні прогнози, але думаю, якщо Україна і вийде із кризи, то вийде новою. І криза закінчиться, коли вона закінчиться в серцях людей і вони зможуть сміливо подивитися в очі проблемам,і почати їх вирішувати, а не перекладати все на безвідповідальних політиків.

22.03.2009
3. Гавура Ніна (Ніна) [Материал]
Пане Богдан, я з вами згодна, адже нашу промисловість важко назвати сучасною. І навіть, якщо ми її модернізуємо, ми всеодно не зможемо конкурувати зі світом в цих галкузях, адже це окупиться через багато років, і нам потрібно буде ставити високі ціни, а тому на нашу продукцію буде меньший попит і звідси нема сенсу в часи кризи щось переобладнювати...треба шукати альтернативні варіати, меньш затратні, конкурентні, та які скоріше окупаються. Я їх перерахувала у своїй доповіді.

21.03.2009
2. Одинець Дар’я [Материал]
Шановна Ніна Володимірівна, ваша тема звучить «Чи існує життя після кризи?», то які ж ваші прогнози? Якою ж Україна вийде з кризи? І коли закінчиться криза в Україні? Коли стабілізується ситуація в світі чи, коли українські політики перестануть ділити владу і почнуть щось робити для подолання кризи?

21.03.2009
1. Богдан Онисько (Bogdan) [Материал]
В середині 90-х в Україні також лунали такі заяви і так само говорили про те, що причиною складної економічної ситуації є те, що порвалися зв'язки з іншими країнами Союзу. На мій погляд причина не в тому шо наша економіка залежна від світової, а те, що українська економіка має "проїдаючий" характер. Тобто не важливо які галузі економіки є в Україні важливо, те, що власники цих підприємств не вкладають кошти в модернізацію виробництва, збільшення наукоємності і зменшення собівартості продукції.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Топ-новина

Україна політична

Друзі сайту

Copyright Онисько Богдан © 2025 Сайт управляється системою uCoz